İçeriğe geç

Facebook ve Instagram’da geçirdiğiniz zamanı öğrenmeniz artık mümkün!

Facebook ve Instagram‘da günde ne kadar vakit geçirdiğiniz, günlük limitleri belirleme ve push bildirimlerinizi geçici olarak durdurma için yeni özelliğini devreye aldı.

Bu araç sayesinde 1 günde ne kadar zaman geçirdiğiniz, ve o gün belirli süre sınırı koyarak kendinizi sınırlayabilir, push bildirimlerin gelmemesini engelleyebilirsiniz.

Şuanlık bu özelliklerin kullanımı tüm kullanıcılara açılmadı ancak önümüzdeki haftalar da tüm kullanıcılara açılacağını bildirdi.

Şuan için bu özellikler Türkiye’de aktif değil!

Facebook’da geçirdiğim zamanı nasıl öğrenirim?

Uygulamanın en altında sol üç çizgiye tıklayıp en alttaki “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesinde yer alan “Aktiviteleriniz” bölümüne tıklayarak böylece Instagram ile aynı özelliklerin bulunduğu bir panoya yönlendirileceksiniz uygulamada geçirdiğiniz vakti öğrenebileceksiniz.

Instagram’da geçirdiğim zamanı nasıl öğrenirim?

Uygulamanın “Ayarlar” kısmını açtığınızda karşınıza “Aktiviteleriniz” kısmı geliyor. Bu seçeneğe tıkladığınızda, sizi her gün uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gösteren bir pano ve haftalık ortalama karşılıyor. Buradan, günde belirli bir süre için uygulamadayken sizi bilgilendiren bir “Günlük Hatırlatıcı” ayarlayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2018/8/1/17636944/facebook-instagram-dashboards-time-well-spent-reminders